Soru Sor  Telefon Et

Havayolu Cenaze Hizmetleri

Havayolu Cenaze Hizmetleri

Havayolu Cenaze Hizmetleri

Bir cenaze olması durumunda havayolu kullanılarak yapılan hizmetlere havayolu cenaze hizmetleri adı verilmektedir. Alfa VİP Cenaze olarak sizlere sunduğumuz hizmetler havayolu ve karayolu olmak üzere iki ana başlığa ayrılmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak veya detaylı bilgi almak için bizi arayınız 0212 268 0 444.

ULUSLARARASI CENAZE (VERDİĞİMİZ HİZMETLER)

HAVAYOLU CENAZE NAKİL

Bazen ansızın bir tatildeyken veya herhangi bir durumda evlerinden uzaklarda vefat edenler olmaktadır. Bu gibi durumlar söz konusu olduğundaysa eğer konum yurtdışı ise veya çok uzaksa havayolu cenaze nakil hizmeti gerçekleştirilmektedir. Konum ölünün defnedileceği yere yakınsa sizlere karayolu cenaze nakil hizmeti de vermekteyiz.

Alfa VİP Cenaze olarak bir ölüm haberinin gerçekleştiği her yerdeyiz. Bu elim dünya hayatının son bulduğu günde ölüm raporunun alınması işlemi sonrakindeki tüm işlemlerde ölü yakınlarının yardımcısıyız. Bu konuda detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya en detaylı ve güvenilir bilgiye ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz 0212 268 0 444.

YURTDIŞI CENAZE NAKİL İŞLEMLERİ

Bir gün yurtdışı vatandaşı olan herhangi bir insan Türkiye’de vefat ettiğinde belli prosedürlerin uygulanması gerekmektedir. Bu prosedürler:

  • Vefat eden yabancı ülke vatandaşının ölüm raporunun hazırlanmalıdır.
  1. Yabancı ülke vatandaşı doğal nedenlerle hastanede vefat ettiyse ölüm belgesi hastanede bulunan hekim tarafından düzenlenerek ilgiliye teslim edilir.
  2. Ölümün doğal nedenlerle evde gerçekleşmişse belediyeye başvurularak tabip talebinde bulunulur. Belediye tarafından görevlendirilen tabip vefat yerine gelir ve ölüm belgesini düzenler.
  3. Adli olay sonucu ölüm meydana gelmişse Cumhuriyet Savcılık ölüm belgesi düzenleyebilir. Vefat eden yabancının naaşı üzerinde Adli Tıp Kurumunca işlemler yapılır ve ölüm belgesi Adli Tıp Kurumunca düzenlenir. Yurt dışı cenaze nakli için bu belge gereklidir.
  • Düzenlenen ölüm belgesinin Toplum Sağlığı Merkezi tarafından nüfus müdürlüğüne bildirilmelidir.
  • Ölüm belgesi 10 gün içerisinde bildirilmelidir.
  • Ölüm olayı nüfus müdürlüğüne bildirilirken vefat eden yabancının nüfus cüzdanı/ikamet kartı/pasaport aslı da nüfus müdürlüğüne gönderilmelidir.
  • Bu belgelerin bulunamaması durumunda ölen kişinin yakınlarından ölen kişi bilgileri yazılı beyan ile istenilmektedir.

Yurtdışından gelen cenaze işlemleri hakkında detaylı bilgiler için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Sık Sorulan Sorular

Cenaze uçakla nasıl getirilir?

Cenazenin uçakla naklinin gerçekleşmesi için başlıca husus 2 saat önceden uçağın alacağı yerde cenazeyi bulundurmaktır. Cenaze dış kısmı plastik folyo vb. ile sarılmış olarak, kapağı sabitlenmiş bir şekilde kurşun, sert ahşap vb. tabutta kabul edilir. Daha detaylı bilgi için iletişime geçin.


Evde ölen kişiye ne yapılır?

Evde ölümü gerçekleşen bir kişi için ilgili tabipliğe ulaşarak tabibin eve çağırılması ve evde ölüm belgesini yazması gerekmektedir.


Yurt dışından cenaze nasıl getirilir?

Şartlar yukarıdaki metnin içerisinde bulunmaktadır ilk önceliğimiz ölüm belgesinin elde edilmesidir.


Cenaze nakil aracı ne iş yapar?

Cenaze nakil aracı cenazenizin bir yerden bir yere sevki işlemini yerine getirmektedir.


Cenaze işlemleri ne kadar tutar?

Cenaze işlemlerinin fiyatları mesafeye göre değişeceğinden bu konuda kesin bir bilgi vermek imkansızdır. Bu yüzden bizlere 0212 268 0 444 numaramızdan ulaşın.